Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3800 kronorsklassen. Fälgen heter Stark Dark och den tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Stark Dark har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Stark Dark har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. En uppsättning MAK Stark Dark kan bli din för endast 3787 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 787 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Stark Black.
Stark Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 21 mm passar denna 23"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 23"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 21 mm. Modellen heter Stark Shiny Black.
Stark-D Shiny Black från MAK. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 23"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.