Med ett pris på 3430 kronor är MAK Stone5 Black Machined Face ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Stone5 Black Machined Face är 5/127.
Inpressningsdjupet för MAK Stone5 Black Machined Face är 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.5 mm. En uppsättning MAK Stone5 Black Machined Face kan bli din för endast 3430 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 430 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/127, bredden 7.5" och ET-måttet är 50 mm.
MAK Stone5 T Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 38.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/127, bredden 7.5" och ET-måttet är 38 mm.
Stone5 T Gloss Black från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/127.