MAK Stark Black är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Stark Black har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 41 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Stark Black 19" är en snygg fälg för 3593 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 593 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Stark Shiny Black, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 28 mm.
MAK Stark Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 54 mm. MAK Stark Black är 19" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 34 mm. Modellen heter Stark Gloss Black.