Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MAK Stark Black vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8.5" bred. Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Fälgens ET-mått är 54 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. En uppsättning MAK Stark Black kan bli din för endast 3667 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 667 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Stark Black 19" från MAK med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Stark Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 41 mm.
MAK Stark Shiny Black, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 28 mm.
MAK Stark Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.