Med ett pris på 16500 kronor är MAK Stark Gloss Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Stark Gloss Black har en bredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 34 mm. Denna variant av Stark Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. MAK Stark Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 16500 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 16 500 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Stark Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Stark Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Stark Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 41 mm.
MAK Stark Shiny Black, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 28 mm.