MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Rennen Silver 18" är inget undantag. MAK Rennen Silver har en fälgbredd som är 8". MAK Rennen Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.6 mm. Rennen Silver 18" är en snygg fälg för 3147 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 147 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Rennen Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Rennen Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
Rennen Silver från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 11" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
19"-fälg av modellen Rennen Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 50 mm.
Rennen Matt Black 18" från MAK med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.