En snygg fälg på 19" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stark Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Stark Black är 5/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stark Black är 45 mm. MAK Stark Black har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. MAK Stark Black kan du köpa från BytHjul för endast 3667 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 667 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 54 mm. MAK Stark Black är 19" och har en bultcirkel på 5/130.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Stark Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 41 mm.
MAK Stark Shiny Black, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 28 mm.
MAK Stark Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.