Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale dark och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/150.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Denna variant av Speciale dark har ett navhål/centrumhål som är 72.5 mm stort. Du hittar mer information om MAK Speciale dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 409 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 150 |
| Bultcirkel | 5/150 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Peacemaker Matt Black från American elite är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 12 mm. Bultcirkeln är 5/150.
Spath SP42 H Gloss Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/150 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg från OZ av modellen Italia 150 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 29 mm.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Italia 150 Shiny Black.