En snygg fälg på 15" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stone5 T Silver. Fälgens bredd är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/160.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 52 mm. MAK Stone5 T Silver har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. BytHjul säljer idag MAK Stone5 T Silver för 2316 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 316 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 65 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Stone5 silver. Bultcirkeln är 5/160, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
17"-fälg av modellen Stone5 silver från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 60 mm.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 silver. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 55 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Stone5 T Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/160.