MAK Load 5 Ice Black är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/160, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 160 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 58 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. BytHjul säljer idag MAK Load 5 Ice Black för 2542 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 542 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load 5 Ice Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Load 5 Silver 15" från MAK med 6.5" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Load 5 Ice Black.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Load 5 Ice Black.
MAK Load 5 Ice Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.