Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Stone6 Black Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Stone6 Black Machined Face har en bredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 139.7 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/139.7.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 50 mm. Detta är en fälg med 93.1 mm stort navhål. MAK Stone6 Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stone6 Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone6 Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Stone6 Black Machined Face.
MAK Stone6 T Gloss Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 50 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Stone6 silver är 18" och har en bultcirkel på 6/139.7.
Stone6 T Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.