Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3600 kronorsklassen. Fälgen heter Stone6 T Black Machined Face och den tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Stone6 T Black Machined Face har en bredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Denna variant av Stone6 T Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 15 mm. Detta är en fälg med 106. mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Stone6 T Black Machined Face 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 508 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone6 T Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 106. mm |
Stone6 T Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Stone6 T Gloss Black.
20"-fälg av modellen Stone6 silver från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 20 mm.
R-series R12 Polished Bronze & Black, 20"-fälg, 9.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 15 mm.