Med ett pris på 3310 kronor är MAK Gravel Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 93.1 mm. Du hittar mer information om MAK Gravel Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 310 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Gravel Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
17"-fälg av modellen Gravel Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 50 mm.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Gravel Matt Black.
20"-fälg från Image av modellen Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.
16"-fälg från Image av modellen Gravel Gloss Gunmetal. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.