Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Stone6 silver och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 20 mm. MAK Stone6 silver har ett centrumhål (navhål) på 106. mm. En uppsättning MAK Stone6 silver kan bli din för endast 4463 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 463 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone6 silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 106. mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Stone6 T Gloss Black.
Stone6 T Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 15 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Stone6 T Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Safari6 Gloss Black 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.