En snygg fälg på 20" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stone6 T Gloss Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". MAK Stone6 T Gloss Black har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 93.0 mm. BytHjul säljer idag MAK Stone6 T Gloss Black för 4843 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 843 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone6 T Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.0 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Stone6 Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Stone6 Black Machined Face.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Stone6 silver är 18" och har en bultcirkel på 6/139.7.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Stone6 T Gloss Black.