En snygg fälg på 14" från Mega wheels. Denna modell har Mega wheels valt att kalla för Leo Silver. Denna fälg är 5.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Leo Silver är 42 mm. Mega wheels Leo Silver har ett centrumhål (navhål) på 54.1 mm. BytHjul säljer Mega wheels Leo Silver 14" i sin webbshop för 946 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 946 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Leo Silver |
| Diameter | 14" |
| Fälgbredd | 5.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
Leo Silver från Mega wheels. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
16"-fälg av modellen Leo Silver från Mega wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.0" och ET-måttet är 42 mm.
Mega wheels Leo Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.0" bredd och ET 42.