Om du letar efter bra 19"-fälgar kan Mega wheels Leo Silver vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Leo Silver har en fälgbredd på 8.0". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Mega wheels Leo Silver är 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.3 mm. En uppsättning Mega wheels Leo Silver kan bli din för endast 2266 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 266 kr | Besök BytHjul |
Märke | Mega wheels |
---|---|
Modell | Leo Silver |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 8.0" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 108 |
Bultcirkel | 5/108 |
Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
Navhål | 63.3 mm |
En 8.0" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. Mega wheels Leo Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.
Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished, 19"-fälg, 8.0" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.0" och ET-måttet är 42 mm.