Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter Zenith Anthracite grey front polished och den tillverkas av Mega wheels. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished har en fälgbredd på 9.0". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Zenith Anthracite grey front polished 20" är en snygg fälg för 2063 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 063 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Zenith Anthracite grey front polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Zenith Anthracite grey front polished från Mega wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Mega wheels Zenith Anthracite grey, 20"-fälg, 9.0" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.
Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished, 19"-fälg, 8.0" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.