Mega wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Zenith Anthracite grey front polished 20" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished har en fälgbredd på 8.0". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2074 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 074 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Zenith Anthracite grey front polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 20"-fälg från Mega wheels har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Zenith Anthracite grey front polished.
Mega wheels Zenith Anthracite grey, 20"-fälg, 9.0" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.
Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished, 19"-fälg, 8.0" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.