Denna 16"-fälg från Mega wheels har modellnamnet Tigera Dark Mat anthracite grey. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Tigera Dark Mat anthracite grey har en fälgbredd på 7.0". Mega wheels Tigera Dark Mat anthracite grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73.2 mm stort. BytHjul säljer Mega wheels Tigera Dark Mat anthracite grey 16" i sin webbshop för 1267 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 267 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Tigera Dark Mat anthracite grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 73.2 mm |
16"-fälg från Mega wheels av modellen Tigera Dark Mat anthracite grey. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 38 mm.
16"-fälg av modellen Tigera Dark Mat anthracite grey från Mega wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Tigera Dark Mat anthracite grey 16" från Mega wheels med 7.0" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Mega wheels Tigera Silver Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.0" bredd och ET 45.