Mega wheels Triton Black front polished är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Mega wheels. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Mega wheels Triton Black front polished är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 53 mm. Navhålet på Mega wheels Triton Black front polished är 67.1 mm stort. BytHjul säljer idag Mega wheels Triton Black front polished för 1969 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 969 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Triton Black front polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Triton Black front polished från Mega wheels. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 53 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Mega wheels Triton Black front polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 49.
Denna 19"-fälg från Mega wheels har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Triton Black front polished.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.