MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 42 Gloss Black Polished 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 42 Gloss Black Polished har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. MSW 42 Gloss Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 63.4 mm. BytHjul säljer MSW 42 Gloss Black Polished 18" i sin webbshop för 2765 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 765 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 42 Gloss Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 42 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.
18"-fälg av modellen 42 Gloss Black från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 48 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 42 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
19"-fälg av modellen 42 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.