41 Gloss Black Polished 20" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Denna variant av 41 Gloss Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. BytHjul säljer MSW 41 Gloss Black Polished 20" i sin webbshop för 4618 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 618 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 19 mm. Modellen heter 41 Gloss Black Polished.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 41 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 40 mm.
41 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MSW 41 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.