Med ett pris på 3471 kronor är MSW 42 Gloss Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 42 Gloss Black har en bredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av 42 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. MSW 42 Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. BytHjul säljer idag MSW 42 Gloss Black för 3471 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 42 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
MSW 42 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 42 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
42 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 27 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
42 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.