MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 41 Gloss Black 20" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 41 Gloss Black är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 41 Gloss Black är 40 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. MSW 41 Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 5176 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 176 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
MSW 41 Gloss Black, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 55 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter 41 Gloss Black Polished.
41 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MSW 41 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.