Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MSW 42 Gloss Black vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Du hittar mer information om MSW 42 Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 262 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 42 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
18"-fälg från MSW av modellen 42 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 30 mm.
42 Gloss Black Polished 18" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
17"-fälg av modellen 42 Gloss Black från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
MSW 42 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.