Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter 55 Matt Dark Grey och den tillverkas av MSW. MSW 55 Matt Dark Grey har en fälgbredd som är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MSW 55 Matt Dark Grey 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 369 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 55 Matt Dark Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
55 Matt Dark Grey från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 49 mm. Bultcirkeln är 5/120.
18"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 55 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter 99 Van Matt Black.
99 Van Matt Black Polished Lip 18" från MSW med 7.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.