Denna 20"-fälg från MSW har modellnamnet 74 Gloss Black. Fälgens bredd är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 74 Gloss Black är 5/120.
Denna variant av 74 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MSW 74 Gloss Black 20" i sin webbshop för 4295 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 295 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 74 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 74 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
18"-fälg från MSW av modellen 74 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 74 Gloss Black Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
MSW 74 Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.