74 Gloss Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 74 Gloss Black är 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 48 mm. Navhålet på MSW 74 Gloss Black är 72.6 mm stort. BytHjul säljer MSW 74 Gloss Black 20" i sin webbshop för 4402 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 402 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 74 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 74 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
MSW 74 Gloss Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 34 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 74 Gloss Black Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
MSW 74 Gloss Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.