73 Gloss Gun Metal Machined Face 18" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 73 Gloss Gun Metal Machined Face har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 73 Gloss Gun Metal Machined Face är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 29 mm. MSW 73 Gloss Gun Metal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 72.5 mm. En uppsättning MSW 73 Gloss Gun Metal Machined Face kan bli din för endast 3193 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 193 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 73 Gloss Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 29 mm. Modellen heter 73 Gloss Gun Metal Machined Face.
73 Gloss Gun Metal Machined Face från MSW. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
MSW 73 Gloss Gun Metal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 32.
73 Gloss Gun Metal Machined Face 18" från MSW med 8" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.