MSW 48 VAN Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 53 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 48 VAN Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2596 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 596 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 VAN Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MSW 48 Van Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 53.
48 VAN Black 18" från MSW med 7.5" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
MSW 48 Van Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 53.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 53 mm. Modellen heter 48 VAN Black.