Detta är en MSW-fälg av modellen 19 Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgens bredd är 6.5". MSW 19 Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. 19 Matt Black 16" är en snygg fälg för 2057 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 057 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 19 Matt Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter 48 Van Black.
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter 48 Van Silver.
16"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 60 mm. Modellen heter 99 Van Matt Black.