M2 16" är en snygg fälg som tillverkas av MW. Denna fälg är 7" bred. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Fälgens ET-mått är 46 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MW M2. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 845 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 845 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MW |
|---|---|
| Modell | M2 |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65 mm |
M2 Black från MW är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/108.
17"-fälg från MW av modellen M2. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
16"-fälg från MW av modellen M2 Black. Bultcirkeln är 6/140.5, bredden 16" och ET-måttet 55 mm.
16"-fälg från MW av modellen M2 Black. Bultcirkeln är 6/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.