Nitro Apex FF Grey är en fälg på 20" från Nitro. Fälgbredden för denna variant av Nitro Apex FF Grey är 8". Nitro Apex FF Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna variant av Apex FF Grey har ett navhål/centrumhål som är 73 mm stort. En uppsättning Nitro Apex FF Grey kan bli din för endast 3683 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 683 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Apex FF Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73 mm |
Nitro Apex FF Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
Apex FF Bronze 20" från Nitro med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Apex FF Grey 19" från Nitro med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från Nitro på 21" med modellnamnet Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.