Nitro har många snygga fälgar i sitt utbud och Aero FF Gloss Black 20" är inget undantag. Fälgens bredd är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Aero FF Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. En uppsättning Nitro Aero FF Gloss Black kan bli din för endast 3345 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 345 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Aero FF Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Nitro Nitro Aero FF G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.