OZ Ultraleggera HLT CL Gloss Black är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 1 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 84.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Ultraleggera HLT CL Gloss Black 19".
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
13 973 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera HLT CL Gloss Black |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 9" |
Antal bultar | 1 |
Cirkeldiameter | 130 |
Bultcirkel | 1/130 |
Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
Navhål | 84.1 mm |
OZ Ultraleggera HLT CL Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 1 bultar. 9" bredd och ET 47.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT CL Acid Green från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 1/130 och ett ET-mått på 47 mm.
OZ Ultraleggera HLT CL Matt Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 1 bultar. 9" bredd och ET 47.
Ultraleggera HLT CL Matt Silver 19" från OZ med 9" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 1/130.