Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6600 kronorsklassen. Fälgen heter Alleggerita HLT White och den tillverkas av OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. OZ Alleggerita HLT White har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 44 mm. Denna variant av Alleggerita HLT White har ett navhål/centrumhål som är 68 mm stort. BytHjul säljer OZ Alleggerita HLT White 17" i sin webbshop för 6559 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
6 559 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Alleggerita HLT White |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 4 |
Cirkeldiameter | 100 |
Bultcirkel | 4/100 |
Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
Navhål | 68 mm |
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Alleggerita HLT White. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 37 mm.
OZ Alleggerita HLT Matt Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 44.
Alleggerita HLT Matt Black från OZ. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Alleggerita HLT Gold från OZ. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.