Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ Superturismo GT Full Gun Black Lettering vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 7". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Superturismo GT Full Gun Black Lettering har ett navhål/centrumhål som är 68 mm stort. BytHjul säljer idag OZ Superturismo GT Full Gun Black Lettering för 4869 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk | 
|---|---|---|
| 4 869 kr | Besök BytHjul | 
											
| Märke | OZ | 
|---|---|
| Modell | Superturismo GT Full Gun Black Lettering | 
| Diameter | 18" | 
| Fälgbredd | 7" | 
| Antal bultar | 4 | 
| Cirkeldiameter | 100 | 
| Bultcirkel | 4/100 | 
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm | 
| Navhål | 68 mm | 
				En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ Superturismo GT Full Gun Black Lettering är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
				18"-fälg från OZ av modellen Superturismo GT Matt Black Red Lettering. Bultcirkeln är 4/100, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
				Fälg från OZ på 15" med modellnamnet Superturismo GT Full Gun Black Lettering. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 43 mm.
				En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. OZ Superturismo GT Full Gun Black Lettering är 17" och har en bultcirkel på 4/100.