Med ett pris på 4891 kronor är OZ Formula HLT Matt Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Formula HLT Matt Black har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 68 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer OZ Formula HLT Matt Black 17" i sin webbshop för 4891 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 891 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Formula HLT Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 68 mm |
17"-fälg från OZ av modellen Formula HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Formula HLT Gun Metal från OZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Formula HLT Matt Black.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Formula HLT Matt Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.