Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4700 kronorsklassen. Fälgen heter Leggenda Matt Black White Lettering och den tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". OZ Leggenda Matt Black White Lettering fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 4/108).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Denna variant av Leggenda Matt Black White Lettering har ett navhål/centrumhål som är 75 mm stort. BytHjul säljer OZ Leggenda Matt Black White Lettering 17" i sin webbshop för 4636 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 636 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggenda Matt Black White Lettering |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 75 mm |
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Leggenda Matt Black White Lettering.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Leggenda Matt Black White Lettering.
Leggenda White Red Lettering från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Leggenda White Red Lettering från OZ. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.