Detta är en OZ-fälg av modellen Ultraleggera Matt Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 8". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 68 mm stort. Du hittar mer information om OZ Ultraleggera Matt Bronze genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Matt Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 68 mm |
OZ Ultraleggera Matt Bronze, 18"-fälg, 8" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 48 mm.
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Ultraleggera Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
17"-fälg från OZ av modellen Ultraleggera Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
17"-fälg av modellen Ultraleggera Matt Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 30 mm.