Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ Leggera HLT Gloss Black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Leggera HLT Gloss Black har en bredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning OZ Leggera HLT Gloss Black kan bli din för endast 6240 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 240 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Leggera HLT Gun Metal från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Leggera HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Leggera HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.