Med ett pris på 11513 kronor är OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk ett bra alternativ bland 21"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har en fälgbredd på 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 12 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk för 11513 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 12 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 12 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.