Rally Racing White Red Lettering 19" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Rally Racing White Red Lettering är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Detta är en fälg med 75 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Rally Racing White Red Lettering. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6917 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 917 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing White Red Lettering |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
OZ Rally Racing White Red Lettering, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.