Denna 17"-fälg från OZ har modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75 mm stort. BytHjul säljer OZ Rally Racing White Red Lettering 17" i sin webbshop för 4471 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing White Red Lettering |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Rally Racing White Red Lettering är 19" och har en bultcirkel på 5/112.