Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ Formula HLT Gun Metal vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Navhålet på OZ Formula HLT Gun Metal är 79 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5897 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Formula HLT Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 79 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Formula HLT Gun Metal.
Formula HLT Matt Black 18" från OZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Leggera HLT Gun Metal är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Formula HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.