En snygg fälg på 19" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Ultraleggera HLT Matt Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning OZ Ultraleggera HLT Matt Black kan bli din för endast 9629 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
9 629 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera HLT Matt Black |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 10" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 130 |
Bultcirkel | 5/130 |
Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
Navhål | 71.6 mm |
Ultraleggera HLT Matt Gun Metal från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 10" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/130.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Silver från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 40 mm.
Ultraleggera HLT Matt Bronze från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 10" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/130.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Gloss Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 40 mm.