Med ett pris på 8409 kronor är OZ Alleggerita HLT Gloss Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. OZ Alleggerita HLT Gloss Black har en fälgbredd som är 11". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna variant av Alleggerita HLT Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 71.6 mm stort. OZ Alleggerita HLT Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 8409 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 409 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Alleggerita HLT Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Alleggerita HLT Gloss Black.
18"-fälg av modellen Alleggerita HLT Gloss Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 65 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 63 mm. OZ Challenge HLT Matt Black White Lettering är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
OZ Challenge HLT CL Matt Black White Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 1 bultar. 11" bredd och ET 45.