Om du letar efter bra 19"-fälgar kan OZ Ultraleggera HLT Gloss Black vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 10". Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Ultraleggera HLT Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 71.6 mm stort. En uppsättning OZ Ultraleggera HLT Gloss Black kan bli din för endast 10670 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
10 670 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera HLT Gloss Black |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 10" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 130 |
Bultcirkel | 5/130 |
Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
Navhål | 71.6 mm |
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 40 mm.
Ultraleggera HLT Matt Gun Metal från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 10" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/130.
OZ Ultraleggera HLT Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 40.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Ultraleggera HLT Acid Green.