Denna 18"-fälg från OZ har modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bredden på denna fälg är 7.5". OZ Rally Racing White Red Lettering har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 160 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/160.
Fälgens ET-mått är 48 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. Rally Racing White Red Lettering 18" är en snygg fälg för 6194 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 194 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing White Red Lettering |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/160 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering.
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 5/100, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 50.